Zacznij od ogrodnictwa organicznego za pomocą tych sugestii

Zacznij Od Ogrodnictwa Organicznego Za Pomocą Tych Sugestii

Ach, ekologiczne ogrodnictwo. Jest tak wiele sposobów, aby to zdefiniować, ponieważ nie oznacza to tego samego dla wszystkich. Jest też tak wiele sposobów, że ktoś może wyhodować jeden z tych ogrodów. Z tak wielu sposobów, aby je rozwijać, prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie można rozpocząć. Spróbuj rozpocząć od poniższych wskazówek.

Użyj kawy miele w ogrodzie, jeśli jesteś organicznym ogrodnikiem i miłośnik kawy! Można użyć fusy, aby zrobić idealny ściółka z tylko odpowiednią ilością kwasów. Jest to wspaniały sposób na kompost w sposób przyjazny dla środowiska.

Ważne jest, aby regularnie obracać rośliny organiczne, gdy próbujesz uprawiać kryty ogród. Rośliny pochylają się wszędzie tam, gdzie znajduje się źródło światła. Jeśli nie obrócić rośliny istnieje duża szansa, że wszystkie one zginać w kierunku jednej strony, która ograniczy ilość warzyw, które rosną na rośliny.

Przy sadzeniu roślin należy użyć podniesionego łóżka ogrodowymi. Nie tylko zapewnia niewielką obronę przed wspólnymi szkodnikami warzyw, podniesione łóżka ogrodowe są również cieplejsze wiosną. Sadzarka staje się cieplej, ponieważ nie jest otoczony przez kilka centymetrów izolujących ziemi gleby. Cieplejszy klimat spowoduje, że będziesz w stanie posadzić wcześniej.

Użyj ładnie wykończonego stosu kompostu jako nawozu do swojego ogrodu. Organiczne oznacza, że nie używasz sztucznych nawozów lub herbicydów do uprawy roślin, ale czasami gleba nie musi być pełna odpowiednich składników odżywczych dla wzrostu. Wykorzystanie stos kompostu może zapewnić Państwu bogatą, ciemną ziemistą glebę, która może dostarczyć roślinom mnóstwo składników odżywczych.

Podczas budowania lub utrzymywania stosu kompostu, ważne jest, aby nie dodawać popiołu węgla lub węgiel drzewny do stosu. Zarówno popiół, jak i węgiel drzewny mają duże ilości żelaza i siarki, a także inne niepożądane substancje chemiczne, które mogą zanieczyszczać glebę i potencjalnie zaszkodzić zdrowiu Twoich roślin.

Rozważ budowę podniesionych łóżek. Jeśli budować własne podniesione łóżka, można wybrać idealny rozmiar do ogrodu, i można wypełnić go z typem gleby, która jest odpowiednia dla tego, co zamierzasz rosnąć. Ponieważ nie będzie trochę zagęszczania gleby, będzie więcej tlenu w glebie, a drenaż wody będzie znacznie lepiej. Gleba w podniesionej łóżku nagrzewa się znacznie wcześniej wiosną, zwiększając sezon wegetaty.

Wielką wskazówkę podczas uruchamiania własnego ekologicznego ogrodu jest zawsze miejsce swoje nasiona w mix tak równomiernie, jak to możliwe. Jeśli to zrobisz, to zapewni, że każdy jeden z nasion ma równą ilość miejsca rosnąć w najbardziej optymalny sposób.

Aby naturalnie pozbyć się ziemi nicieni, które są szkodnikami gleby, które mogą zranić pomidory i ziemniaki, użyj nagietki. Chemikalia uwalniane przez korzenie nagielek i rozkładające się liście są toksyczne dla nicieni. Rośliny nagietki w pobliżu pomidorów lub ziemniaków, lub do nich do gleby przed sadzeniem.

Nie pozwól, aby prace nad ekologicznym ogrodem się piętrzą. Nawet jeśli jesteś zbyt zajęty, aby dążyć do swoich potrzeb ogrodowych na co dzień, można spróbować małych rzeczy, które uniemożliwią ci dużo pracy po powrocie do ogrodu. Chwila jesteś rezygnować twój pieścić zewnątrz, ciągnąć niektórzy chwasty chwila ten pieścić nie jego sprawa.

Szybkim sposobem na stworzenie wieloletniego ogrodu jest cięcie pod murami za pomocą szpadki, obracając go do góry nogami, i obejmujące obszar z trzech do czterech cali wiórów drzewnych. Po wykonaniu tej, odczekaj kilka tygodni, a będziesz w stanie pokroić i posadzić nowe byliny.

Najlepszym sposobem, aby chwast swój ekologiczny ogród jest staromodny sposób, ciągnąc chwasty przez strony. Mimo, że organiczne herbicydy sprzedawane w sklepie są kuszące, nie są one prawie tak skuteczne, jak uzyskiwanie na ręce i kolana i ciągnąc chwasty przez strony. Jest to również bardzo orzeźwiający zrobić to sam. To daje poczucie spełnienia.

Ważnym Wskazówka dla ekologicznej ogrodnictwo, które naturalnie pomogą zapobiegać pojawianiu się choroby w roślinach jest przenieść rośliny do różnych miejsc w ogrodzie każdego roku. To będzie utrzymywać wszelkie choroby od rozprzestrzeniania się, ponieważ gleba nie buduje szkodliwych organizmów z sadzenia w tym samym miejscu każdego roku.

Jedną z najwspanialszych rzeczy na temat kupowania żywności, która ustanawia organiczne jest to, że nie zawierają pestycydów. Chociaż jest to świetne, nadal trzeba dokładnie sprawdzić błędy lub robaki.

Aby przygotować grunt dla organicznych roślin wieloletnich, po prostu wyciąć murawę i obrócić go na kilka tygodni przed czasem sadzenia. Spread zrębki drzewne kilka centymetrów głęboko na świeżo toczonej glebie, a w ciągu kilku tygodni ziemia będzie idealna dla swoich bylin organicznych. Te wytrzymałe rośliny potrzebują tylko trochę przygotowania.

Możesz uzyskać jak najwięcej z czasu poświęcić do ekologicznego ogrodu, utrzymując wszystkie powszechnie używane narzędzia pod ręką. Wybierz ubrania ogrodnicze z dużą ilością solidnych kieszeni do narzędzi. Wiadro lub pasek narzędziowy sprawią również, że wygodny dom dla tych narzędzi, z których najczęściej korzystasz.

Podczas gdy dbanie o ekologiczny ogród wiąże się z wieloma dużymi, cazytowymi zadaniami, wymaga również mniejszych zadań, które muszą być wykonywane częściej. Utrzymuj dobry uchwyt na drobne potrzeby swojego ogrodu, dzięki czemu można dobrze wykorzystać krótkie okresy wolnego czasu. Kiedy masz kilka minut do stracenia, dlaczego nie używać ich chwastów, przycinanie lub wykonywania innych zadań konserwacji ogrodu?

Tak, ekologiczne ogrodnictwo jest dość tematem. Żadne dwie osoby nie będą uprawiać swojego ogrodu dokładnie w ten sam sposób. Co jeden uważa za przydatne, drugi nie może. To również sprowadza się do tego, co można i nie może rosnąć w ekologicznym ogrodzie. Poniższe wskazówki powinny dać ci kilka rad, jak zacząć.

About Zacznij od ogrodnictwa organicznego za pomocą tych sugestii

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly