Wskazówki które cię entuzjastycznie do ogrodnictwa

Wskazówki, Które Cię Entuzjastycznie Do Ogrodnictwa

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem własnego ogrodu, trzeba będzie najpierw zrobić kilka badań. Będziesz chciał wiedzieć, które owoce, warzywa, kwiaty i zioła mogą być uprawiane w środowisku, w którym mieszkasz. Niektóre rodzaje gleby są wymagane przez niektóre rośliny, ale są dostępne tylko w określonych miejscach.

Jeśli zauważysz, że mączniaka na roślinach, nie kupuj drogiej substancji chemicznej. Wymieszaj trochę mydła w płynie i sody oczyszczonej w wodzie. Raz w tygodniu rozpyl ten roztwór na rośliny, a pleśń powinna zniknąć w krótkim czasie. Soda oczyszczona nie jest szkodliwa dla roślin i zajmie się problemem, jak również wszelkie inne zabiegi.

Zachowaj dziennik ogrodowy i rów zdjęcia swojego ogrodu, gdy rośnie. Łatwo jest rozpocząć sezon z wysokimi oczekiwaniami wobec ogrodnictwa. Ale jak czas się zużywa, to tak samo łatwo stracić parę. Dziennik i zdjęcia mogą pomóc inspirować i angażować cię po drodze!

Przekaż miłość ogrodniczą. Gdy masz wielkie uprawy warzyw, należy podzielić się z przyjaciółmi i rodziną. Ten prosty akt dobroci może być dla Ciebie ogromnym motywatorem i wielkim aktem hojności dla tych, którzy cię wokół ciebie! Plus, możesz zainspirować innych do założenia własnego ogrodu!

Kiedy musisz kontrolować wzrost chwastów, starannie wybieraj swojego zabójcę chwastów i zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami. Wiele chwastów zabójców ma substancje chemiczne, które są szkodliwe dla ludzi, jeśli nie są one stosowane prawidłowo. Są one szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, jeśli dzieci bawią się po obszarze, który został niedawno leczony.

Sprawdź, czy twój sklep kupił glebę pod kątem szkodników. Jeśli kupisz w dużych sklepach poprawy domu, gleba może mieć szkodniki, takie jak mszyce. Aby zabić owady i ich larwy, umieść glebę w metalowej patelni do pieczenia i umieść ją przykrytą w piecu 400 stopni na 20 do 30 minut. Pozostawić do ostygnięcia przed użyciem.

Zarobić z ogrodu, sprzedając mikro uprawy. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na mikro uprawy z restauracji i rynków ekologicznych, którzy są gotowi zapłacić premię za te świeże warzywa. Grzyby specjalne, kukurydza dla niemowląt, rzadkie zioła i inne mikro uprawy są bardzo duże zapotrzebowanie, i może zarobić ogrodnika w górę o pięćdziesiąt dolarów za funt lub więcej.

Aby tanio uzyskać materiały do ogrodu, spróbuj odwiedzić swój lokalny sklep nadwyżki armii. Spadochron sprawia, że doskonały baldachim, a zmęczenie armii i buty są idealne ubrania do noszenia podczas ogrodnictwa. Pojemniki na amunicję są również doskonałym sposobem na przechowywanie materiałów ogrodniczych. Dostawy są często tańsze, jeśli nie kupujesz rzeczy specjalnie skierowanych do ogrodników.

Jeśli chcesz uprawiać warzywa, ale nie mają pomieszczenia, należy rozważyć sadzenie warzyw, które rosną na winorośli. Warzywa, takie jak squash, melony i pomidory mogą być przeszkoleni, aby dorastać wzdłuż krata lub ogrodzenia. Możesz skorzystać z przestrzeni pionowej, aby uzyskać ogród warzywny, który chcesz.

Miejsce kilka centymetrów ściółka, która jest organiczne z roślin roślinnych. Ściółka jest używany do przechowywania wilgotne gleby dla roślin. Będzie to również pomaga zapobiegać chwasty z uprawy. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo chwastów-ciągnąc czas.

Aby utrzymać koty, węże i inne zwierzęta z ogrodu, użyj kulek ćmy. Kulki ćmy mogą nie pachnieć przyjemnym dla nas, ale pachną jeszcze gorzej dla większości zwierząt i łatwo je odstraszą. Wystarczy rozproszyć kilka kulek ćmy na obrzeżach ogrodu. Kulki ćmy można uzyskać bardzo tanio z drogerii i sklepów dolarowych.

Na obszarach, które są bardzo suche, należy sadzić rośliny odporne na suszę. Te wytrzymałe rośliny przetrwają i będą się rozwijać na bardzo małej wodzie i w gorących warunkach. Wiele odmian kwitnie tak piękne, jak każdy wysoki konserwacji rodzajów roślin. Można nawet uzyskać niskowodnych roślin jadalnych do ogrodu.

Upewnij się, że nasiona mają wystarczająco dużo miejsca, aby rosnąć. Dobrze jest mieć wiele nasion w jednym pojemniku, zanim wykiełkują, ale będziesz musiał przesadzać je w miarę ich wzrostu. Użyj pojemników, które są rzeczywiście wystarczająco duże dla jednej rośliny, i uniknąć więcej niż jednej rośliny w każdym pojemniku.

Przy sadzeniu roślin należy użyć podniesionego łóżka ogrodowymi. Nie tylko zapewnia niewielką obronę przed wspólnymi szkodnikami warzyw, podniesione łóżka ogrodowe są również cieplejsze wiosną. Sadzarka staje się cieplej, ponieważ nie jest otoczony przez kilka centymetrów izolujących ziemi gleby. Cieplejszy klimat spowoduje, że będziesz w stanie posadzić wcześniej.

Użyj kompostu karmić swoje uprawy. W ekologicznej ogrodnictwie, kompost jest niezbędne do przetrwania roślin. Stos kompostu domu jest wielkim, niedrogim źródłem kompostu. Wiele resztki żywności, trawa, i suche liście mogą być stosowane w kompostu. Należy jednak unikać gotowanej żywności, popiołu i odpadów zwierzęcych w organicznym stosie kompostu.

Każdy projekt ekologicznego ogrodnictwa jest natychmiast podatny na choroby grzybowe, które mogą gnić i niszczyć nasiona lub sadzonki, zanim jeszcze będą mieli szansę na rozwój. Aby temu zapobiec, należy użyć mchu sphagnum, który działa jako naturalny fungicyd. Gdy nasiona są sadzone w glebie, stosuje się mech natychmiast po posadzeniu. Z drugiej strony, jeśli nasiona są narażone na działanie promieni słonecznych, należy najpierw zastosować mch, a następnie złożyć nasiona na mchu. Wystarczy użyć posypać mchem.

Certyfikacja jest ważna, aby uznać za uzasadniony ekologiczny ogrodnik. Dzięki temu będziesz realizować większą wielkość sprzedaży i zademonstrować wartość produktów potencjalnym i powracającym klientom.

Postępuj zgodnie z instrukcjami i na pewno uda się w swoim nowym hobby. Nadmierne podlewanie jest problemem, który niektórzy ludzie nie biorą pod uwagę, więc ważne jest, aby zbadać potrzeby poszczególnych roślin. To jest niezwykle satysfakcjonujące, aby uprawiać ogród z niczego, ale gleby, nasion i wody. To świetny sposób, aby czerpać to, co siejesz.

About Wskazówki które cię entuzjastycznie do ogrodnictwa

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly