• Szlifierki bezkłowe:

TSCHUDIN EcoLine i ProLine
Zakres średnic do 100 mm
TSCHUDIN
jonesshipman
Brytyjski producent obrabiarek. Firma została założona w 1899 roku w Leicester. Firma Jones & Shipman dysponuje bardzo bogatym doświadczeniem i jest znana na całym świecie z produkcji pierwszej klasy precyzyjnych szlifierek uniwersalnych i do płaszczyzn. Pracują one między innymi w narzędziowniach, zakładach lotniczych jak również w produkcji wymagających części motoryzacyjnych i medycznych. Maszyny wyróżnia przyjazne, intuicyjne oprogramowanie.
agathon
Firma AGATHON produkuje obrabiarki oraz normalia od 1918 roku. Będąc firmą szwajcarską wiemy czego oczekują nasi klienci: jakości, dokładności, terminowości oraz innowacyjności. Dzięki przekonywującym charakterystykom wyrobów firmy AGATHON mogą Państwo ekonomiczniej produkować i w ten sposób poprawić swoją pozycję rynkową. Polecamy szlifierki do szlifowania wymiennych płytek skrawających oraz normalia - słupowe prowadzenia toczne - kulkowe i wałeczkowe oraz precyzyjne walcowe, toczne elementy ustalające do form wtryskowych oraz przyrządów i uchwytów. Dzięki najwyższej precyzji uzyskają Państwo wyższą trwałość narzędzi, ich niezawodność i wyższą jakość i wydajność produkcji.
bruderer
Firma BRUDERER ma w skali światowej opinię przedsiębiorstwawyznaczającego trendy w zakresie "najwyższej techniki tłoczenia". Firmazałożona w 1943 roku przez Egona Bruderera potrzebowała tylko kilku lat abystać się firmą światową. Ten nadzwyczajny sukces firmy umożliwiły trzy atrybutyjakości, które dzisiaj są marką firmy:- innowacyjne wyroby wysokiej jakości- wytwarzanie wyrobów o nadzwyczaj wysokiej jakości- ukierunkowana na klienta organizacja sprzedaży i serwisuFirma BRUDERER zatrudnia około 500 współpracowników na całym świecie, wtym 390 w siedzibie firmy we Frasnacht w Szwajcarii, gdzie wytwarzane sąwszystkie szybkobieżne, mimośrodowe prasy automatyczne BRUDERER. 95%wyrobów firmy jest produkowane na eksport.BRUDERER stawia czoła wyzwaniom 21 wieku z takimi samymi atrybutami jakieuczyniły ja wielką:Wydajność – Precyzja – Jakość.
dadco
Firma DADCO założona w 1958 roku jest wiodącą w skali światowej firmą w technice azotowych naciskowych sprężyn gazowych. Firma DADCO oferuje kompletny program sprężyn gazowych wraz z osprzętem. Asortyment dostaw obejmuje sprężyny gazowe w zakresie sił początkowych od 1,2 kg do 22 ton. Ofertę uzupełniają mechanizmy podnoszące ze sprężynami gazowymi, siłowniki pneumatyczne i siłowniki hydrauliczne napędu stempli rdzeniowych. Firma wytwarza wyroby najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach oferując równocześnie świetny serwis i jest pod względem wielkości produkcji największym światowym producentem naciskowych, azotowych sprężyn gazowych do tłoczników. Wyroby firmy DADCO cieszą się uznaniem na całym świecie i są stosowane w wielu gałęziach przemysłu np. w tłocznictwie metali, przemyśle motoryzacyjnym oraz wtryskowym formowaniu tworzyw sztucznych.
reform
Firma REFORM Maschinenfabrik Adolf Rabenseifner GmbH & Co. KG (Przedsiębiorstwo grupy ATON ) zatrudnia obecnie 200 pracowników i specjalizuje się w budowie szlifierek dala klientów z branży motoryzacyjnej, lotniczej, przemysłu drzewnego i papierniczego. Z udziałem eksportu ponad 60% REFORM zalicza się do wiodących producentów szlifierek w Europie. Nasza paleta wyrobów jest bardzo szeroka. Oferujemy szlifierki od małych maszyn do szlifowania noży po wielkie szlifierki CNC do turbin dla przemysłu lotniczego.
reishauer
Firma została założona ponad 200 lat temu. Od małego zakładu rzemieślniczego firma REISHAUER rozwinęła się do średniej wielkości zakładu budowy precyzyjnych narzędzi i maszyn zatrudniającego 500 pracowników. Szlifierki obwiedniowe do uzębień oraz narzędzia diamentowe oraz CBN eksportowane są do wszystkich państw uprzemysłowionych na całym świecie i cieszą sie wszędzie wysokim uznaniem.
posalux

Firma Posalux jest wiodącym w skali światowej dostawcą automatycznych obrabiarek do:

 • Wiercenia i frezowania płytek drukowanych oraz materiałów nieżelaznych
 • Precyzyjnej obróbki form oraz wiercenia elektroerozyjnego mikrootworów w dyszach wtryskowych
 • Facetowania, grawerowania i frezowania dla przemysłu jubilerskiego i zegarmistrzowskiego.

Posalux ma swoją siedzibę w Biel-Bienne, jednym z najważniejszych miast Szwajcarii, będącym nie tylko metropolią zegarmistrzowską lecz także znanym z tego że jest jednym z najważniejszych centrów wysokozaawansowanych technologii.

escomatic

Od ponad 50 lat firma ESCO specjalizuje się w rozwoju i produkcji automatów tokarskich szpulowych i prętowych, krzywkowych i sterowanych CNC do obróbki części toczonych w zakresie średnic od 0,2 do 12 mm. Znana, sprawdzona metoda escomatic (wirująca głowica narzędziowa wokół nieruchomego materiału) umożliwia obróbką części z prętów walcowych i profilowych z bardzo wysoką wydajnością i przy niskich kosztach.Z ponad 50 letnim doświadczeniem, obecnością na całym świecie i z ponad 11 000 dostarczonych maszyn ESCO nie jest zwykłym producentem maszyn jak inne firmy. Firma ESCO dostarcza:

 • Niezawodne i elastyczne maszny standardowe, a także w wykonaniu klientowskim do produkcji małoseryjnej oraz masowej.
 • Rozwiązania produkcyjne dla prostych i bardzo złożonych części w zakresie średnic od 0,2 do 12 mm
 • W opraciu o duże doświadczenie, specjalne i klientowskie aplikacje w wielu sektorach przemysłowych:
  • Produkcji wtyków
  • Elektronice i technologii informatycznej
  • Przemyśle motoryzacyjnym
  • Audio, video i sprzętu biurowego
  • Przemyśle zegarmistrzowskim i jubilerskim
  • Produkcji zamków
  • Technice medycznej i stomatologicznej
bumotec
Od końca lat 60 – tych firma Bumotec ma swoją siedzibę w niewielkiej wsi Sâles, między Bernem a Genewą. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 100 pracowników. Jako specjalistyczne przedsiębiorstwo budowy maszyn do obóbki skomplikowanych części firma Bumotec zdobyła wysokie uznanie w przemyśle zegarmistrzowskim. Bazując na tym uznaniu rozszerzyliśmy swoją działalność na inne gałęzie przemysłu: elektronikę, technikę medyczną, przemysł tekstylny, lotniczy i produkcji okularów. Nasza oferta obejmuje od małych frezarek 4 –ro osiowych o przestrzeni roboczej 150 mm po frezarki wielowrzecionowe 3, 4, 5 lub 10 osiowe (do 27 wrzecion) zasilane z pręta lub poszczególnymi półfabrykatami. Program produkcji obejmuje również centra obróbkowe do 7 osi ze zmieniaczami narzędzi oraz linie obróbkowe z 8 do 12 stacjami, a także maszyny specjalne.
tornos
Początki firmy TORNOS sięgają roku 1880, kiedy to w miejscowości Moutier, Szwajcaria zostały zbudowane pierwsze maszyny do produkcji małych części dla przemysłu zegarmistrzowskiego. W latach 70-tych nastąpiło połączenie trzech lokalnych zakładów Tornos, Bechler oraz Petermann w firmę TORNOS – BECHLER. Dziś firma TORNOS jest wiodącym, cieszącym się światową renomą producentem prętowych automatów tokarskich: jedno- i wielorzecionowych; Maksymalna średnica pręta 34 mm.

Firma TORNOS wprowadziła na rynek typoszereg automatów DECO 2000 – to całkowicie nowy wyrób o dotychczas nieosiągalnej wydajności.

schaublin
Renomowana firma szwajcarska o ponad 100 letnich tradycjach w produkcji tokarek i frezarek wysokiej precyzji. Dziś Schaublin Machines S.A. konstruuje, produkuje i sprzedaje tokarki konwencjonalne (sławne na całym świecie typoszeregi 102 i 70 – sprzedanych ponad 100 000 sztuk), tokarki z konwencjonalnym układem sterowania numerycznego CCN, tokarki CNC oraz pionowe centra obróbkowe wysokiej precyzji. Firma Schublin Machines S.A. szczyci się tym, że obrabiarki jej produkcji cechuje bardzo wysoka żywotność bez utraty dokładności.
veith
Od 1948 roku firma Alfred Konrad Veith GmbH & Co. KG specjalizuje się w produkcji normaliów wysokiej precyzji do tłoczników, wykrojników i form wtryskowych; części specjalnych oraz kompletnych narzędzi.Firma produkuje między innymi stemple, wypychacze, datowniki, elementy prowadzące, precyzyjne kołki walcowe i stożkowe, trzpienie kontrolne, rdzenie, tulejki tnące i prowadzące.

 

© 2008
MEF-TECH Dostawca obrabiarek wysokiej prezycji
All Rights Reserved
strona wykonana przez Jassmedia